18 kwiecień 2018

20-lecie stargardzkiego TBS

Patryk Miżołemski

 Jubileusz miejskiej spółki stał się okazją do zaprezentowania jej dorobku, a także uhonorowania osób, które przyczyniły się do rozwoju Stargardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
Stargardzkie TBS i Habitat Poland zorganizowały dwudniową konferencję „Mieszkania wspomagane w polityce mieszkaniowej i społecznej samorządów”. Konferencja pod patronatem prezydenta Rafała Zająca adresowana była do samorządów, organizacji pozarządowych oraz towarzystw budownictwa społecznego i miała charakter konferencji ogólnopolskiej.

Prelegenci zaprezentowali dobre praktyki związane z realizacją mieszkań wspomaganych i chronionych. Goście wzięli udział w wycieczce po mieście, podczas której z dużym zainteresowaniem przyglądali się stargardzkim efektom działań w zakresie mieszkalnictwa. W drugim dniu spotkania przeprowadzone zostały warsztaty. Materiały z konferencji, wystąpienia prelegentów, są dostępne pod linkiem.

Gala jubileuszowa odbyła się w Stargardzkim Centrum Kultury. W jej trakcie nagrodzono wieloletnich pracowników odznakami nadanymi przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Srebrne odznaki Gryfa Zachodniopomorskiego za zasługi położone dla naszego regionu otrzymali Jerzy Siodłak i Helena Walukiewicz. Wniosek wystosował prezydent Rafał Zając. Natomiast Renata Kraus i Wiesław Spychalski dostali srebrne odznaki honorowe na wniosek prezesa zarządu Stowarzyszenia "Potrzebny Dom".

W części artystycznej gali wystąpił Zespół Scena Art Cafe.

Parafię Prawosławna w Stargardzie reprezentował proboszcz ks Jarosław Biryłko. 

 za.stargard.pl