15 lipiec 2018

Święto parafialne

Patryk Miżołemski

 12 lipca cerkiew prawosławna czci pamięć śww. App. Piotra i Pawła. Już 11 lipca wieczorem w stargardzkiej świątyni obchody święta rozpoczęto nabożeństwem wieczornym, które odprawiali: ksiądz Artur Graban z parafii w Brzozie i w Ługach wspólnie z księdzem proboszczem Jarosławem Biryłko.

Następnego dnia już od samego rana do cerkwi przybywali duchowni w osobach: ks. dziekana Andrzeja Demczuka z Gryfic, ks. Michała Kowala ze Słubic, ks. Jarosława Szmajdy z Gorzowa Wlkp., jak również gospodarza ks. Jarosława Biryłki. Wśród przybyłych gości nie zbrakło również księdza z bratniego kościoła rzymskokatolickiego w Stargardzie księdza dr. Janusza Posadzego. By wspólnie przeżywać radość święta parafialnego na uroczystości do Stargardu przybyli również wierni z sąsiednich parafii w Szczecina, Barlinka.

Tego dnia homilię wygłosił dziekan dekanatu szczecińskiego ks. mitrat Andrzej Demczuk. Przedłużając, wspólnie obchodzoną, uroczystość ksiądz proboszcz zaprosił wszystkich zebranych na poczęstunek do Stargardzkiego Centrum Kultury.

Tegoroczne obchody święta parafialnego podczas obiadu, uświetnił występ zespołu Jezioranki z Krzemienia i duetu z Barlinka.