26 styczeń 2021

Podziękowania za pomoc pogorzelcom.

ks Jarosław Biryłko

 Z błogosławieństwa Abp Jerzego, ordynariusza diecezji wrocławsko-szczecińskiej, za pośrednictwem Parafii Prawosławnej pw. Św. App. Piotra i Pawła w Stargardzie, jak również Przeglądu Prawosławnego, została przeprowadzona akcja pomocy poszkodowanym pogorzelcom. Udało się zebrać kwotę 11 802 zł. Kwota, która umożliwi choć w niewielkim stopniu zaspokoić niezbędne potrzeby, została oficjalnie przekazana poszkodowanym.

Dnia 24 stycznia br. podczas św. Liturgii i molebna, modlono się w podzięce za ofiarodawców i darczyńców, ludzi dobrej woli, którzy wsparli poszkodowanych w tym trudnym czasie. W imieniu poszkodowanych Proboszcz Parafii w Stargardzkie ks. Jarosław Biryłko, pragnie złożyć serdeczne podziękowania, za okazaną pomoc. Nieustannie za wszystkich ofiarodawców i darczyńców zanosimy nasze nieustające modlitwy.

 
Dla przypomnienia.

Dnia 3 września 2020 roku w miejscowości Młyny pow. Pyrzycki woj. zachodniopomorskie, uległa spaleniu stodoła. Było w niej przechowywane siano, słoma dla zwierząt gospodarczych, zebrane zboża, maszyny rolnicze wraz z ciągnikiem (niezbędne do prowadzenia gospodarstwa rolniczego). Obecnie potrzebna jest pomoc finansowa na zakup niezbędnej ilości żywności dla zwierząt w okresie zimowym, a także pomoc w zakupie ciągnika i maszyn rolniczych. Bez potrzebnego sprzętu rolnik pozbawiony jest pracy, która umożliwi mu utrzymanie gospodarstwa i zwierząt. Okażmy im wsparcie i solidarność w tym trudnym dla nich czasie. Najważniejsze jest to, że w czasie pożaru nikt z ludzi i zwierząt nie ucierpiał. Straty materialne takie jak budynek, czy maszyny, przy pomocy ludzi dobrej woli da się odbudować i zakupić. Nie bądźmy obojętni, liczy się każda złotówka.
W imieniu poszkodowanych serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.


Wpłat można dokonywać na konto :
Parafia Prawosławna pw. Śww. App. Piotra i Pawła w Stargardzie
Nadbrzeżna 4
73-110 Stargard

PARIBAS BANK : 79 2030 0045 1110 0000 0217 5460 z dopiskiem: „Pomoc dla pogorzelców”.