23 lipiec 2016

Ku czci Świętych Apostołów w Stargardzkiej Cerkwi

Patryk Miżołemski

          11 i 12 lipca każdego roku to dla wspólnoty prawosławnej w Stargardzie zawsze radosny czas. Nie inaczej było też tego roku. Święto parafialne Św. App. Piotra i Pawła po raz kolejny przebiegło w miłej, rodzinnej atmosferze.

          11 lipca o godzinie 17-ej rozpoczęło się Wsienocznoje Bdienije, któremu  przewodniczył ks. Dziekan Andrzej Demczuk z Gryfic w asyście ks. Artura Grabana z Ług, ks. Marcina Prokopiuka z Wrocławia oraz ks. Jarosława Biryłki proboszcza stargardzkiej parafii.

          Następnego dnia na św. Liturgię przybył, tak długo wyczekiwany przez wiernych, Abp Jeremiasz. O naszej niewielkiej społeczności nie zapomnieli również parafianie ze Szczecina, którzy przyjechali wspólnie ze swym proboszczem ks. Pawłem Stefanowskim. Dla tak nielicznej społeczności, jak nasza, święto parafialne jest zawsze wielkim wydarzeniem. Władyka w swym
kazaniu przypomniał w skrócie historię App. Piotra i Pawła. Podkreślił również, że ich historia powinna być dla nas wszystkich drogowskazem w codziennym życiu. Po uroczystej liturgii duchowieństwo wspólnie z wiernymi udało się na świąteczną agapę do ogrodu przy plebanii na ulicy Nadbrzeżnej.

          Dziękujemy Bogu, że zdrowie, dobry humor i ładna pogoda nas w tych dniach nie opuściły. Spasi Hospodi


Więcej zdjęć w galerii :tutaj
Autor i foto : Patryk Miżołemski