15 styczeń 2018

Spotkanie Noworoczne w Stargardzie

 Odbyło się doroczne spotkanie noworoczne Prezydenta i Starosty z przedstawicielami jednostek miejskich i powiatowych, instytucji publicznych, dowódców służb mundurowych, duchowieństwa, mediów, radnych, parlamentarzystów i samorządowców oraz przedstawicieli organizacji społecznych.

W trakcie spotkania samorządy miejski i powiatowy przedstawiły filmy podsumowujące rok 2017 w sferze gospodarczej, społecznej i kulturalnej. Starosta Iwona Wiśniewska oraz prezydent Rafał Zając podziękowali wszystkim za dobrą i owocną współpracę, przedstawili także główne wyzwania stojące przed samorządowcami w bieżącym roku.


Obecny w spotkaniu przewodniczący zachodniopomorskiej Solidarności Mieczysław Jurek pogratulował Stargardowi świetnej współpracy na szczeblu władz. Podkreślił, że to dzięki mostom porozumienia i współpracy pomiędzy samorządem miejskim a powiatowym udaje nam się sprawnie zrealizować bardzo wiele zadań.

– Stargard ma szczęście do dobrych prezydentów i nie ma wątpliwości, że Solidarność będzie wspierać obecnego prezydenta Rafała Zająca – mówił przewodniczący Mieczysław Jurek.

Podczas spotkania wystąpiły wokalistki z ogniska muzycznego Stowarzyszenia „PRO ARTE” przy Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Stargardzie pod kierunkiem Barbary Tritt oraz zespół perkusyjny muzyków z PSM pod opieką Zdzisława Rakowskiego.

W kontekście podsumowań roku 2017 nie mogło zabraknąć odwołań do zmarłego 18 stycznia prezydenta Sławomira Pajora. Przez to, zeszłoroczne spotkanie noworoczne zaplanowane na 20 stycznia zostało odwołane.

– Dziś, kiedy widzę realizacje wielu zadań w mieście i tego, co nas czeka jeszcze w tym roku, przypominam sobie, że o tym wszystkim rozmawialiśmy, to wszystko ustalaliśmy z prezydentem Pajorem. Kontynuujemy to dzieło – mówił prezydent Zając.

Miejska prezentacja roku 2017 rozpoczęła się trwającym symboliczne 58 sekund, wspomnieniem zmarłego Prezydenta. Jako podkład muzyczny posłużyło nagranie zespołu Archive, którego Sławomir Pajor był wielkim miłośnikiem.

– Piękne jest to i dziękuję za to bardzo, że tak wspaniale potraficie kultywować pamięć o Sławku, tak pięknie wspominać zmarłego przedwcześnie Prezydenta Stargardu – mówił na spotkaniu Mieczysław Jurek.

Pełny film podsumowujący rok 2017 na niwie gospodarczej, społecznej i kulturalnej w Stargardzie można będzie obejrzeć jeszcze w tym tygodniu poniżej lub na naszym kanale na portalu YouTube.

Parafię Prawosławną reprezentował proboszcz ks Jarosław Biryłko. 
za stargard.pl